Alternatif Kaynaklar
7. Koğuştaki Mucize izle

7. Koğuştaki Mucize izle

7.Koğuştaki Mucize Filmi


7.koğuştaki mucize izle, Kore yapımı film Türkiye’de yayınlandı dikkat çekti. Aras Bulut İynemli oyunculuğu süperdi. Konusu ve oyuncuları. Orijinal adı Miracle in Cell No:7 olan Güney Kore’de çekilmiş filmin aynı adla ülkemizde çekilen 7.Koğuştaki Mucize konusu bir dram komedi türündedir. Filmde küçük kızı ile haksız yere üzerine suç atılan bir babanın hikâyesi anlatılıyor. Aras Bulut İynemli, Deniz Baysal ve Nisa Sofiya Aksongur’un başrollerini paylaştığı filmin yönetmeni ise Mehmet Ada Öztekin. Memo (Aras Bulut İynemli), yedi yaşındaki Ova isimli kızı (Nisa Sofiya Aksongur) ve babaannesi ile Muğla Milas Kapıkırı Semtinde yaşayan bir babadır. İnsanlara hiçbir şekilde zararı olmayan zihinsel engelleri vardır. Bir gün kızı ondan Heidi’li bir çanta almasını ister. Memo elmalı şeker satarak biriktirdiği para ile kırtasiyeye gider. Sadece bir tane kalmış olan Heidi’li çantayı ondan önce bölgede yaşayan yarbay kızı Seda için alır. Yarbay, çantaya dokunmak isteyen Memo’ya bir tokat atar. Aradan bir-iki gün geçtikten sonra Yarbay ailesi ile piknik yapmaya gider. Bu arada Memo’da koyunlarını o bölgede otlatmaktadır. Çantayı Seda’da gören Memo onunla ilgilenmeye başlar. Seda Memo ile oyun oynarken kendi hatası sebebiyle kayalıklardan yuvarlanarak denize düşer.

7.Koğuştaki Mucize Dramı


Kızı kurtarmak amacı ile denize giren Memo onun cansız bedeni ile karaya çıkar. Bu olayı görenler Memo’yu kızın katili sanarlar. Bu arada askerden kaçan bir er o bölgede saklanırken olaya şahit olur fakat ortaya çıkmaz. Karakola götürülen Memo Yarbay ve askerlerin şiddetine maruz kalır. Daha sonra tutuklanır ve cezaevine gönderilir. 7.koğuşa alınan Memo önce çocuk katili olarak görüldüğü için diğer mahkûmların şiddetine maruz kalır. Daha sonra kimseye bir zararının olamayacağı anlaşılır. Koğuş ağası olan Askorozlu gece düşmanlarının saldırısına uğrar fakat Memo’nun araya girmesiyle hayatı kurtulur. Kızını çok sevdiğini öğrenen Askorozlu gizlice onu cezaevine sokar.

Memo ile hasret gideren Ova diğer mahkumlara Seda’yı babasının öldürmediğini, bu olayı gören kaçak askerden öğrendiğini söyler. Bu olay Cezaevi Müdürünün kulağına gider. Yarbay Memo’nun hızlı bir şekilde yargılanarak idam cezası almasını sağlar. Koğuşta kızını öldüren Faruk ağa Memo’nun yerine idam edilmek ister. Bu dileğini cezaevi müdürüne açar. Memo’nun yerine geçirilir ve onun yerine idam edilir. Memo’nun suçsuzluğu ispat edilir ve kızı Ova ile birlikte yurtdışına gönderilerek orada yaşamaya başlarlar.

7.Koğuştaki Mucize Oyuncuları


Bu dramatik Kore çevirmeni yerli filmin bibirinden değerli oyuncularını sizler için derledik. Tüm merak edilenler burada.
Aras Bulut İynemli
7.Koğuştaki Mucize oyuncular açısından oldukça renkli ve tecrübeli. Bunlardan birisi olan Aras Bulut İynemli tecrübesi ile oynadığı rolün hakkını veriyor. 1990 İstanbul doğumlu olan oyuncu gözde dizilerde göstermiş olduğu performans ile gündemde kalmayı başarıyor. Zihinsel engelli bir babayı canlandırarak aynı zamanda engellilerin hayatlarına dair düşündürücü kareleri başarıyla canlandırıyor.
Nisa Sofiya Aksungur
Filmdeki Ova karakterini canlandıran sevimli oyuncu 2011 doğumlu olup önemli yapıtlarda rol almaya devam ediyor. Gösterdiği üstün performansı nedeniyle 7.Koğuştaki Mucize İzle diyerek birbirlerine tavsiyelerde bulunanlardan tam not almayı başarıyor.
Deniz Baysal
1991 İzmir doğumlu olan oyuncu yaklaşık 10 yıl boyunca İzmir Karşıyaka Belediye Tiyatrosunda sahne aldıktan sonra önemli dizilere imza atmıştır. 7.Koğuştaki Mucize adlı filmde Mine öğretmen karakteriyle sevenlerini bir kez daha haklı çıkarıyor.