Alternatif Kaynaklar
Jojo Rabbit (Tavşan Jojo) Filmi izle Türkçe Dublaj

Jojo Rabbit (Tavşan Jojo) Filmi izle Türkçe Dublaj

Jojo Rabbit (Tavşan Jojo) Konusu


Jojo Rabbit izle, Nazi zulümüne dikkat çekmeye çalışan Tavşan Jojo filmi Netflix sinema platforumunda Türkçe dublaj, tek parça yayınlandı. Christine Leunens’in Gökyüzü Hapsi romanından uyarlanan Tavşan Jojo, Hitler’in gençlik kamplarında yer alan Jojo Betzler’in öyküsünün anlatıldığı bir filmdir. Her ne kadar film içinde Nazi kampları ve Nazilerin yaşantısına dair izler olsa da Tavşan Jojo konusu genel olarak komedi türünün bir örneğidir. Nazi gibi yaşamaya çalışan Jojo evinin çatı katında annesinin gizlice saklayıp yetiştirdiği bir Yahudi kızı görünce hayatı değişmeye başlamıştır. Jojo bir yandan Naziliğe olan inançlarını sorgulayıp kendi fikirleriyle yüzleşirken diğer yandan da Yahudi kızla arkadaşlığını ilerletmiştir. Bu süreç esnasında Jojo’nun hayali arkadaşı Adolf Hitler izleyicileri şaşırtan, gerçeklikten uzak, eğlenceli bir tavırla Jojo’nun yanında yer almıştır.

Jojo Rabbit ile Nazi Dönemi


Filmin dünyadaki ilk gösterimi 2019 yılında 44. Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapılıyor ve Grolsch People’s Choice Award ödülünü kazanmıştır. Film 31 Ocak 2020 tarihinde ülkemizde gösterime girmiştir. Film ayrıca 6 dalda Oscar’a aday gösterilmiştir. Bu dallar En iyi kadın oyuncu, en iyi film, en iyi prodüksiyon tasarımı, en iyi kurgu, en iyi kostüm tasarımı ve en iyi uyarlama senaryosu dallarıdır. Senaryosuyla hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından beğenilen film, en iyi uyarlama senaryo ödülünün de sahibi olmuştur. Filmi izlemek isteyen film severler Tavşan Jojo filmi izle hakkında araştırmalar yapmaktadır.

Tavşan Jojo Oyuncuları


Jojo’nun annesi karakterine, eğlenceli ve sempatik tavırlarıyla birçok filmden aşina olduğumuz Scarlet Johansson hayat vermektedir. Gülümsemesi yüzünden eksik olmayan sıcakkanlı bir anne rolünü canlandıran karakter birçok izleyici tarafından beğenilmiştir. Jojo’yu ise Roman Griffin Davis canlandırmaktadır. Roman filmde iki taraf arasında kalan bir Nazi gencini canlandırmakta ve rolü izleyiciye geçirmektedir.
Tavşan Jojo’nun senaristi ve yönetmeni Taika Waititi de filmde rol almaktadır. Yönetmen Jojo’ya eşlik eden Adolf Hitler karakterini canlandırmaktadır. Adolf Hitler’e hayat verirken farklı bir bakış açısıyla yaklaşmış ve katı sert bir diktatör görünümünden uzaklaşmıştır. Jojo’ların evinde çatı katında kalan Yahudi kızı ise Thomasin Mc Kenzie canlandırmaktadır. Tavşan Jojo oyuncuları içinde Rebel Wilson, Alfie Allen ve Sam Rockwell gibi isimler de yer almaktadır.
Scarlet Johanssan
22 Kasım 1984’te New York’ta doğmuş Amerikalı oyuncudur. 1998 yılında oynadığı Atlara Fısıldayan Adam filmindeki rolü ile çıkış yaptı ve Marvel evreninde oynadığı filmlerle ününe ün katmıştır.
Taika Waititi
16 Ağustos 1975 tarihinde dünyaya gelen oyuncu ve yönetmenin asıl ismi Taika David Cohen’dir. Thor: Ragnarok, Thor: Loveand Thunder Aylak Vampirler Next Goal Wins gibi filmlerin yönetmenidir. Bir kez Akademi ödülü kazanmış iki kere de aday olmuştur. Tavşan Jojo filmiyle de en iyi uyarlama senaryo ödülünü kazanmıştır.
Roman Griffin Davis
5 Mart 2007’de Londra’da dünyaya gelen oyuncu Roman Griffins, sinemanın gelecek vadeden isimlerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Roman’ın beyaz perdedeki ilk rolü Tavşan Jojo filmi ile olmuştur ve oyunculuğu ile izleyicileri kendine hayran bırakmıştır.
Alfie Allen
12 Eylül 1986’da Londra’da dünyaya gelmiştir. Asıl adı Alfie Evan Allen olmasına rağmen boy gösterdiği yapımlarda Evan adını kullanmamıştır. Game of Thrones dizisi ve John Wick filmlerinde boy gösteren oyuncu birçok başarılı yapımla hayranlarının karşısına çıkmıştır.