Alternatif Kaynaklar
Parazit (Netflix) 2020 Filmi Full HD izle

Parazit (Netflix) 2020 Filmi Full HD izle

Parazit 2020 Kore Filmi


Parazit izle, Noel Ödülü alan Kore Drama filmi netflix ekranlarında yayınlandı. 2020 yapımı filmi sende Türkçe altyazılı & full hd izle.Kore yapımı iddialı bir film olan Parazit tüm dekor ve mekanların baştan tasarlanıp inşa edilmesine rağmen 77 gün gibi kısa sürede çekilmiştir. Yönetmem koltuğunda Bong joon-ho bulunmaktadır. Senaryosu yönetmeni ve jin-won ile birlikte yazılmıştır. Birçok ödül için aday gösterilmiştir. Altın palmiye ödülü alan sayılı Kore filmleri arasında yer almaktadır. Film 2020 yapımıdır.

Bongjoon – ho parazit filmi ülkesinde en çok ilgi gören filmler arasına girmeyi başarmıştır. On bir milyon dolar kadar bütçe ayrılan film hasılatı tamı tamına 167 milyon doları bulmuştur. Film başarısı ile izleyiciden de tam not almıştır. Güney Kore tarihinin en çok hasılat yapan ve beğenilen filmleri arasında yerini almıştır.
Yoksul bir ailede yetişmiş ve meslek sahibi olmuş bir gencin zengin bir ailenin kızına ders vermesi ile başlayan bir serüveni alan film, ders veren gencin ders verdiği kızın ailesi içine girmesi anlatılıyor. Kızın özel hayatından ailenin özel hayatına her şeyi öğrenmekte olan genç ailenin içine sızdıkça başına farklı olaylar gelecektir. Kızın ailesinin tatile çıkması ile evde kalan fakir gencin aile içine girmesi ve sonrası eğlenceli bir şekilde anlatılmaktadır.

Parazit Filmi Konusu


Başrol kahramanımız Ki-Wooannesi babası ile köhne bir evde yaşamaktadırlar. Babası az paralara düzensiz işlerde çalışmaktadır. Aldığı para ile geçimini sağlamakta oldukça zorlanmakta, ay sonunu zor getirmektedir. Arkadaşı Min-hyuk zengin bir ailenin kızına ders vermekte ve yurtdışında okumaya hazırlanmaktadır. Bir bilgenin taşını para getirsin diye arkadaşı Ki-woo ’nün ailesine hediye etmiştir. Arkadaşına fayda sağlamak için zengin kızın ailesine arkadaşı Ki-woo tarafından derslere devam etmelerini önerirken arkadaşımda üniversite öğrencisi gibi davranmasını önerir. Ki-woo arkadaşının da yardımı ile Da-hye’ye İngilizce dersi vermek için işe alınır. Sonrasında aile bireylerini kendi ile bağlantısı yokmuş gibi sırasıyla işe aldırır. Türlü hileler ile tüm aile bireylerini zengin bir evde toplamayı başarmıştır.
İlerleyen zamanlarda ders verdiği kız ile romantik bir ilişkiye başlarlar. Kızın ailesinin tatile çıkması ardından bodrumda saklanan kişinin bulunması ve ardından da Ki-woo’nun aslında işçi diye getirdiklerinin ailesinin bireyleri olduğu ortaya çıkar. Bunca olayla kavga çıkar. Olaylar bundan sonra oldukça hızlanarak pal ailesinin başı ölür. Ki-woo komaya girer, sonrasında oldukça etkileyici senaryosu parazit konusu herkesin beğenisini toplamayı başarmıştır.

Parazit Filmi Oyuncuları

Başarılı oyuncu kadrosu ile Parazit oyuncuları bu şekilde sıralanabilir. Bu güzel yapıtı kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Song Kang-Ho: Film Ki-woo’nun zengin ailenin içine girmesine fırsat veren en yakın arkadaşı olan Ki-taek karakterini canlandırmaktadır. Birçok başarılı filmde rol alan oyuncu Güney Koreli ve 53 yaşındadır.

Woo-sik Choi: 14 dalda korkar ödüllü filmin başrol kahramanı olan Ki-woo karakterini canlandırmaktadır. Güney Koreli oyuncu henüz 30 yaşındadır. Başarılı oyunculuğu ile yıldızı parlamaktadır.

Jung Ziso: filimdeki kilit isimlerden biri olan ve romantik bağları ile filminin akışını değiştiren Da-hye karakterini canlandırmaktadır. İlk beyazperde denetimi olduğu bilinmekle birlikte başarılı bir oyunculuk sergilemiştir.

Park so-Dam: Güney Koreli güzel oyuncu 28 yaşındadır. Filmde Ki-woo kız kardeşi olarak rol almaktadır.

Chang Hyaejin: Cchun-sook karakterine hayat veren oyuncu 44 yaşındadır. Başrol oyuncumuzun annesini canlandırmaktadır.

Sun-kyunlee: Mr. Park karakterine hayat veren usta oyuncu 45 yaşındadır. Başrol oyuncumuzu işe alan ve kızın da babası rolünü canlandırıyor.

Cho Yeo-jeong: Yeon-Kyo karakterine hayat vermektedir. Güney Koreli güzel oyuncumuz park ailesinin hanımını canlandırmaktadır.

Jung Hyeon-jun: Ailenin en küçük üyesidir.